ლელა ონიკაშვილი
Saturday, 27 October 2018
Friday, 26 October 2018
გაკვეთილის გეგმა
მასწავლებელი: ლელა ონიკაშვილი
|
|
საგანი:
ინგლისური ენა
|
კლასი: მე_10 კლასი
|
თემა: გარე სამყარო
|
დრო: 45წ.
|
მოსწავლეთა პროფილი:
11 მოსაწავლე. 7_ვაჟი. 4_გოგონა. კლასში არ აღირიცხება
სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლე.
|
|
გაკვეთილის მიზანი:
მოსწავლეები ისაუბრებენ გარე სამყაროს შესახებ. გაეცნობიან ახალ ტესტს. განიხილალავენ
ტექსტში არსებულ საკითხებს.
|
|
ეროვნული საწავლო გეგმის სდანდარტი: უცხ.ს.საბ.6 სტანდარტით გათვალისწიონებული ტექსტების გაანალიზება
სტრუქტურულ-ორგანიზაციული და ენობრივი მახასიათებლების მიხედვით.
|
|
საჭირო წინარე ცოდნა და უნარ-ჩვევები:
მოსწავლები ფლობენ: კითხვის, წერის მოსმენის,
დისკუსიის უნარ-ჩვევებს.
|
|
შეფასება და თვითშეფასება: განმავითრებელი, განმსაზღვრელი.
|
|
სასწავლო მასალა და რესურსები:
სახელმძღვანელო, სამუშაო რვეული, თვალსაჩინოება,
პორტაბელური კომპიუტერი, მულტიმედია, აუდიო ჩანაწერი.
|
|
აქტივობაN1 _ ხანგძლივობა 5წ.
მწინარე ცოდნის გააქტიურება
: მოსწავლეები ისაუბრებენ სშინაო დავალებაში მიცემულ საკითხებზე ინდივიდუალურად:
1)სად სურთ არდადეგების გატარება: მთაში, ბარში თუ ზღვაზე? 2)სურთ თუ არა ექსკურსიაზე წასვლა,თუ სურთ საქართველოს, რომელ ნაწილში და რატომ ? აქტივობაN2 _ ხანგძლივობა 5წ.
1)სახელმძღვანელოში მითითებული ახალი სიტყვების
მოსმენა,გამეორება გამოთქვმა.
2)მოსწავლეები ჯგუფებში საპრეზენტაციო ფერად ფურცლებზე ახარისხებენ არსებით სახელებს _ მიწის, წყლის და ჰაერის ბინადრებს. 3) ფერად ფურცლებს ამაგრებენ დაფაზე, დაფასთან გამოდის ჯგუფის პრეზენტატორი (კლასი დაყოფილია 3-ჯგუფად) აქტივობაN3_ ხანგძლივობა5 წ.
1)უსმენენ და გამოთქვამენ
ახალ სიტყვებს, აღწერენ და აკეთებენ აღნიშვნებს სახელმძღვანელოში მოცემულ სავარჯშოებში
ინდივიდუალურად.
2) გამოიცნობენ ახალ სიტყვებს ჩანაწერის მიხედვით ინდივიდულურად. შემდეგ ამოწმებენ წყვილებში დავალების მართებულობას. აქტივობაN4_ ხანგძლივიბა15წ.
მოსწავლეები ჯგუფებში
კითხულობენ ტექსტს. ტექსტი დაყოფილია აბზაცებად. ამოიწერენ და განმარტავენ სიტყვებს. ძირითად წინადადებეზე ადგენენ კითხვებს,რომელსაც განიხილავენ ჯგუფებში. ახდენენ ტექსტის დაკავშირებას
სავარაუდო სათაურებთან.
აქტიბობაN5_10წ. ტექსტის
გაგება გააზრების შემდეგ. პასუხობენ კითხვებს _ ჭეშმარიტია ან მცდარია.
აქტივობაN6_3წ. ტექსტში არსებულ ახალ სიტყვებს
უკავშრებენ განმარტებეს.
აქტივობაN7_2წ.საშინაო დავალება -- მოამზადონ პრეზენტაცია,მოსწონთ
თუ არა თავგადასავლები და უჩვეული ამბები. რა სახის თავგადასავლები მოსწონთ? რატომ
მოსწონთ? რატომ არ მოსწონთ?
|
Subscribe to:
Posts (Atom)